Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Myslikovjanová Barbora

Myslikovjanová Barbora

BIO

Barbora Myslikovjanová (*1989) vystudovala Užitou malbu na SUPŠ sklářské ve Valašském Meziříčí (2006 - 2010) u Leszka Wojaczeka a následně navázala studiem na Akademii výtvarných umění v Praze (2010 - 2016) v ateliéru Malířství III Michaela Rittsteina a ateliéru grafiky II Vladimíra Kokolii.

Využívá různorodé výtvarné techniky, zejména malbu akrylem na plátno a papír, kterou případně dále kombinuje s akrylovými fixy, tužkou, tuší, pastelkami či olejovým pastelem. Kromě malby se občasně věnuje poezii, kterou též využívá ve výtvarné tvorbě. Za zdánlivou temnotou děl Barbory Myslikovjanové se skrývá zájem o psychologické pozadí dětského světa v celé jeho rozmanitosti. Svět dětí je zde nahlížen spíše dětskou, než dospělou optikou. Vyvstávají zde první bolestivé zkušenosti a objevuje se také trefný humor, který však obraz zlehčuje jen zdánlivě. Druhým, neméně zásadním, tématem Barbory Myslikovjanové je vlastní autoportrét jako sebeanalýza a terapeutický proces.

Vystavovala na desítkách výstav, samostatných i skupinových. Například v pražských galeriích: The Chemistry Gallery, Galerie Villa Pellé, Centrum současného umění DOX, Artinbox Gallery, Galerie Millennium, Západočeská galerie v Plzni, Galerie Chagall či Chrudimská Galerie ART.

​Ocenění:

2022 - Art Prague Young Award 2022

2010 - ocenění v literární soutěži Nadace Jana Pivečky za básnickou tvorbu

2009 - ocenění v literární soutěži Nadace Jana Pivečky za básnickou tvorbu

2008 - zvláštní ocenění v literární soutěži Nadace Jana Pivečky za “Poezii na volné téma“

4 GIRLS