Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Lucie Jindrák Skřivánková

Lucie Jindrák Skřivánková

BIO

Lucie Jindrák Skřivánková (1982) sídlí v Praze ve svém ateliéru na Novém Světě — v srdci historické Prahy u Pražského hradu absolvovala v roce 2009 Akademii výtvarných umění v ateliéru Michaela Rittsteina. Již během studií debutovala na českou scénu svou osobitou malbou. Tato pozoruhodná česká malířka má na svém kontě již nespočet výstav — Karpuchina Gallery, Trafo Gallery, The Chemistry Gallery, ale také v zahraničí — Německu, Brazílii, Švédsku. Na obrazech Lucie Skřivánkové je na první
pohled zřejmá temperamentní osobnost: abstraktní obrazy větších rozměrů přitahují pozornost svou barevností a expresivním malířským gestem. Při bližším pohledu však divák objeví jemné barevné nuance a struktury, které odkazují na její jemnější a velmi intuitivní stránku jejího prostředí.

Lucie J. Skřivánková inklinuje k vyjádření se sklonem k abstrahování tvaru. Liší se v poměrně širokém rozmezí definovaném na jedné straně jemnou texturou nebo strukturním vrstvením a výraznými deformacemi na straně druhé. Tvorba Lucie J. Skřivánkové je podpořena především malbou sádrovými pastami, zpracovanými přímo prsty nebo i pomocí nástrojů určených pro subtilní stavební či fasádní činnosti, takže její lineárně vedené gestické kompozice — s trochou nadsázky — dosáhnou haptických kvalit.

Pro ni charakteristický expresivně koloristický malíř ský rukopis se
propisuje i do rozličných mezioborových spolupráci s umělci, návrháři, architekty a mnohými dalšími. Od roku 2020 společně s kolektivem M.P.K.J.V.L.J.S. spoluvytváří umělecký nábytek a předměty, které vycházejí z tradičních uměleckých disciplín a formou experimentu nabourávají hranice užitého designu a umění. Je zastoupena v soukromých sbírkách v Čechách i na Slovensku.

Vystaveny budou nejnovější obrazy z autorčiny tvorby. Na výstavě bude také prezentována díla z nových materiálů jako je nerez, neon a beton.

www.lucieskrivankova.com
IG: @ lujindrakskrivankova