Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Kristina M. Málková

Kristina M. Málková

BIO

Kristina Málková

*20. 12. 1983 v Praze

 

Kristina Málková pochází z Prahy, absolvovala pražskou Akademii výtvarných umění (prof. Karel Stretti). Její tvorbou prostupují nadčasová témata, ať již jde o konkrétní místa a osoby nebo svět lidských představ a idejí. Zásadní roli v jejích obrazech hraje světlo a jeho působení. Světlo, které není jen optickým jevem, ale především duchovním principem prostupujícím interiéry i figury. Zajímá ji člověk jako emociální lidská bytost, ale též transcendentální aspekty lidské existence. Opravdovost lidského vnímání a jednání zachytila v obrazech s dětskou tematikou, v jejichž pozadí stojí fascinace čistotou a bezprostředností dětské duše. Autorčino výtvarné vyjadřování je převážně realistické, nechybí mu velký smysl pro zachycení atmosféry a jakéhosi univerzálního bezčasí.

Autorka též experimentuje s různými malířskými technikami. V poslední době kombinuje malbu tušemi a akrylovými barvami s vykrýváním jednotlivých obrazových partií pomocí vosku, který následně výběrově snímá. Vznikají díla charakteristického vzhledu vzdalující se realistickému vyjádření, čímž dostává její tvorba nový rozměr.

                                                                                                                                                                                                                                                                    Mgr. Tereza Koucká

Autorka žije a pracuje v Praze, s manželem vychovávají tři děti.

Vzdělání

2009 – 2015:               Doktorský program - Ph.D. – Akademie výtvarných umění v Praze,                                   Restaurátorská škola malířská (prof. K. Stretti), disertační práce:                                       Technologie  malby Lucase Cranacha st. a jeho okruhu, Průzkumy děl z                          českých sbírek a jejich interpretace

2003 – 2009:               Magisterské studium - MgA. – Akademie výtvarných umění v Praze,                                 Restaurátorská škola malířská (prof. K. Stretti)

2003 – 2004:               Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, ateliér textilní tvorby

Výstavy

2022    Vitráž – Café a galerie Kamzík, Praha (kurátorka Tereza Koucká)

2021    ARTVARIUM – Pasáž českého designu (kurátorka Renáta Mužíková), Praha

2020    Iluminace – Galerie Goethe, Městské muzeum Mariánské Lázně

2019    Tahem světem – Galerie muzea Šumavy, Kašperské Hory

2013    Forum Young Art Czech Republic-Bavaria (Plzeň, Regensburg)

2012    Obrazy – Galerie muzea Šumavy, Kašperské Hory

2012    363 – Galerie Peron, Praha

2011    Bienále pro diakonii, Praha

2011    Obrazy – Galerie Orco, Praha

4 GIRLS