Jarmila Kalašová

Jarmila Kalašová

BIO

Akademická malířka Jarmila Kalašová

* 1927 Praha

Známá česká akademická malířka  Jarmila Kalašová patří k předním malířům českého a evropského umění.

Malířka  Jarmila Kalašová  v  roce 1947 - 1950 vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou  v Praze  /VŠUP/ , její  profesoři byli prof. F. Tichý přední osobnost české výtvarné avantgardy  a  prof. A. Strnadel  /malíř, ilustrátor národní umělec/.

V roce 1950 – 1952 studovala na Akademiích výtvarných umění v Praze u prof. V. Rady /grafik, malíř, ilustrátor, národní umělec/

Zúčastnila se mnoha výstav v České republice a v zahraničí. Vystavovala svá díla na světové výstavě Montreal EXPO 1967, Berlín, Erfurt, Bergen Norsko, Havana Kuba, Tokio Japonsko atd.

Je uvedena v četných  publikacích a katalozích např. Jarmila Kalašová. Obrazy 1974, 1981, 1990, 1996. Publikace Žena v současné tvorbě a další.

Realizované kompozice malířky -  Ve jménu života, radosti a krásy 24 x 4 m, dvě kompozice v Praze    3 x 3 m, nástěnná malba 3 x 5m Valašské Meziříčí, figurální kompozice 3 x 5 m v Mostě.

Je členkou Syndikátu výtvarných umělců, členkou Jednoty umělců výtvarných.

Už více než šest desetiletí malířka prezentuje svoji tvorbu.  Malířka pořad vyvíjí tvůrčí potenciál, její obrazy jsou všestranné a zajímavé.  Z děl Jarmily Kalašové je cítit dynamika, napětí, vzrušení, vyjádření mezilidských vztahů a vztahu člověka k přírodě. Používá především techniku olejomalby, žloutkovou temperu a laky.

V její tvorbě jsou  patrné  surrealismus, abstrakce, realismus.

Její práce jsou zastoupeny v Národní galerii Praha, Galerii města Prahy a v mnoha dalších galeriích, muzeích a soukromých sbírkách. 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace